W dzisiejszych czasach internet to jedno z najbardziej popularnych źródeł informacji o firmach i usługach. Praktycznie wszyscy przed zakupem jakiegoś produktu, szukają o nim informacji w sieci. Dlatego konkurencja w internecie jest bardzo duża. Firmy konkurują o to, aby być dobrze widocznym w sieci. Właśnie w tym miejscu z pomocą przychodzi pozycjonowanie stron internetowych, czyli zabieg polegający na podniesieniu danej strony w wynikach wyszukiwania.

Pierwsze kroki w samodzielnym pozycjonowaniu swojej strony

Można samodzielnie spróbować pozycjonowania. Aby tego dokonać, trzeba podjąć pierwsze kroki w tym kierunku.  Musimy przede wszystkim spróbować dodać naszą stronę do dobrych jakościowo katalogów stron internetowych. Najpierw musimy zidentyfikować słowa kluczowe jakich używają użytkownicy w wyszukiwarkach internetowych, szukając stron podobnych do naszej. Najlepiej poświęcić trochę pieniędzy i dodać do lepszych płatnych katalogów. Wykonując to zadanie powinniśmy zwrócić uwagę na to by wykonywać je systematycznie, w sposób ciągły dodawać do kilku dziennie. Warto to zadanie wykonywać cierpliwie co najmniej kilka tygodni, dopiero po tym czasie zobaczymy efekty. Jeśli udało nam się określić frazy kluczowe, powinniśmy upewnić się, że znajdują się one w tekstach zawartych na naszej stronie www. Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi nie, musimy jak najszybciej, edytować teksty w taki sposób aby były napisane pod te słowa kluczowe.

Kolejną rzeczą jaką możemy wykonywać jest wymiana linków ze stronami podobnymi tematycznie z naszą. Powinniśmy poszukać wyróżniających się blogów piszących o naszej branży i zaproponować im wymianę linków w ten sposób, że my umieścimy odnośnik do nich a oni do nas.

Kolejnym rozwiązaniem stosowanym w pozycjonowaniu stron, są artykuły gościnne z linkiem do naszej strony na różnego rodzaju portalach internetowych. Warto zwrócić się z tego typu pytaniem do właścicieli różnego rodzaju stron, czy dopuszczają możliwość wpisu gościnnego i na jakich warunkach.

Pozycjonowanie strony firmowej obarczone jest zawsze pewnym ryzykiem

W tym miejscu wspomnę, iż pozycjonowanie stron czyli sztuczne wpływanie na ranking wyszukiwarek internetowych wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem. I na pewno nie warto samodzielnie eksperymentować na stronie głównej naszej firmy. Warto do tego celu założyć sobie jakąś inną stronę i przećwiczyć naszą technikę. Jeśli mamy odpowiednie środki finansowe powinniśmy się zwrócić z pomocą do fachowców, ponieważ pozycjonowanie stron www nie należny do najprostszych prac. Warto się zwrócić do solidnych firm z pytaniem czy nasza oferta pozycjonowania ich zainteresuje. Na pewno profesjonaliści osiągną w tej dziedzinie szybsze i bardziej stabilne efekty.

Jak pozycjonować firmową stronę internetową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *