Internet jest dzisiaj źródłem nieskończonych możliwości. Przede wszystkim zaś jest świetną przestrzenią dla firm, sklepów oraz wszystkich, osób, które chciałyby coś przekazać światu i wypromować jakoś swoje nazwisko. Jednak aby rozpocząć swoją karierę w wirtualnym świecie potrzeba jednak na początek dobrej strony internetowej.

Kiedy możesz powiedzieć że masz dobrą stronę internetową?

Zadajmy sobie najpierw pytanie- istnieje w ogóle jakaś niedobra strona internetowa? Oczywiście, że tak. Każdy z nas zapewne nie raz wszedł na stronę, na której nic nie można było odczytać a znalezienie drobnej informacji graniczyło z cudem. Tworzenie stron internetowych bowiem wcale nie jest taką prostą sprawą.

Jakie są zatem dobre strony internetowe? Przede wszystkim muszą być czytelne i przejrzyste. Ponadto szata graficzna, treść , język, styl czcionki i wiele innych na pozór dużo nie znaczących elementów musi być dobranych do charakteru danej firmy. Jeśli jest to np. firma zajmująca się tatuażami możemy pozwolić sobie na wiele ciekawych grafik, jednak jeśli jest to kancelaria adwokacka kolory powinny być raczej stonowane.

Pozycjonowanie stron internetowych

Założenie strony internetowej to jednak zdecydowanie nie wszystko. Musimy jeszcze sprawić, żeby pojawiała się na wysokich miejscach w rankingu wyników wyszukiwania. Kiedy internauta wpisuje w przeglądarkę jakieś hasło strony, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania wcale nie są ustawione pod względem jakości czy ilości wejść. Pierwsze są te, które są lepiej pozycjonowane.

W skład pozycjonowania wchodzi m.in. SEO czyli optymalizacja strony internetowej. Chodzi tutaj o to, aby tak dobrać treść, nagłówki i ilość słów kluczowych, aby robotowi Google było łatwo znaleźć naszą stronę

Samodzielnie zrobić stronę czy zlecić firmie?

Pozostaje jednak podstawowe pytanie- czy lepiej jest zrobić samodzielnie stronę internetową czy zlecić to zadanie jakiejś firmie? I jak z pozycjonowaniem? Tutaj na te pytania każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Jeśli umiemy tworzyć strony internetowe i pozycjonować to możemy próbować sami. Wtedy warto jednak skonsultować się ze specjalistą, który oceni, czy nasza strona na pewno jest dobra.

Pamiętajmy jednak, że projektowanie stron www wcale nie jest taką prostą sprawą. Dlatego też, jeśli z czymś sobie nie radzimy, coś nam sprawia trudność to jednak warto zwrócić się z tym do specjalistów. Należy jeszcze koniecznie podkreślić, że choć wydatki związane z pozycjonowaniem i projektowaniem strony nie są bardzo małe to jednak szybko zwrócą się one nam w postaci np. zysków ze sprzedaży.

Co jeszcze warto zrobić?

Warto jeszcze zadać o dwie sprawy. Pierwsza to jest audyt SEO. Zlecamy wykonanie go zewnętrznej firmie i w efekcie otrzymujemy dokładny opis funkcjonowania naszej witryny i tego, co można by tam jeszcze poprawić.

Drugą sprawą są responsywne strony www. Co to jest? Takie strony są dostosowane do każdego urządzenia- smartfonu, telefonu, tabletu itp. To bardzo ważne, aby nasza witryna wykonana została zgodnie z tą techniką.. Sami przecież pomyślmy jak często korzystamy z internetu w telefonie i jak sfrustrowani jesteśmy, gdy strona nie jest dostosowana do naszego ekranu.

Podsumowując – jeśli chcemy zaistnieć w sieci dobrze zaprojektowana, funkcjonalna strona internetowa, która dodatkowo jest regularnie pozycjonowana i reklamowana pozwoli nam szybko odnieść sukces!

Strona www na medal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *